poniedziałek, 23.11

alt

wtorek, 24.11

alt

środa, 25.11

alt

czwartek, 26.11

alt

piątek, 27.11

alt


sobota, 28.11

alt

niedziela, 29.11

altReklama
Odwiedź nas na Facebooku!
Terminarz

LISTOPAD 2015


PROMOCJA !!!  PIWO LECH 0,3L
ZA 4 PLN W GODZ. 19:00-22:00Data Dzień Impreza Wstęp
01.11 Niedziela ZADUSZKI

02.11 Poniedziałek  NIECZYNNE
03.11 Wtorek SHINING Caligula’s Horse, Jack Dalton75 zł
04.11 Środa

NIECZYNNE

free
05.11 Czwartek JAM SESSION - ROCK & BLUES [live]
free
06.11 Piątek Wasteland 3: Blankfaces, Tranquilizer
15 zł
07.11 Sobota

Back To The 80’s 

5 zł
08.11 Niedziela

09.11 Poniedziałek NIECZYNNE

10.11 Wtorek LESZEK LIVE - FABRYKA ZESPOŁÓWfree
11.11 Środa Blaze Of Perdition
12.11 Czwartek

JAM SESSION - ROCK & BLUES [live] 

free
13.11 Piątek

Another Source Of Light, Jenna Eight

15 
14.11 SobotaSilesian Rebels - Odsiecz, Faul, City Combat, The Trolls
25 zł
15.11 Niedziela IMPREZA ZAMKNIĘTA
16.11 Poniedziałek NIECZYNNE

17.11 Wtorek
 
18.11 Środa

JAZZ KLUB WROCŁAW                                             JAM SESSION [live]

free
19.11 Czwartek JAM SESSION - ROCK & BLUES [live] free
20.11 PiątekSaltus, Welicoruss, Azel’s Mountain + support  [live]25/30 zł
21.11 SobotaClosure In Moscow, Trophy Eyes, Icarus The Owl, Moron
20/30 zł
22.11 Niedziela  NIECZYNNE 
  
23.11 Poniedziałek  NIECZYNNE

24.11 Wtorek

25.11 Środa NIECZYNNE

26.11 Czwartek

JAM SESSION - ROCK & BLUES [live]

free
27.11 Piątek   TURBO                                     SteelFire, Crimson Valley [live] 30/40 zł
28.11 SobotaDepeche Mode Party
5 zł
29.11Niedziela
Zlot Queen
free
30.11Poniedziałek
 NIECZYNNE   


news

Shining

alt

+ Caligula’s Horse (Australia) progresywny rock

+ Jack Dalton (Norwegia) hardcore/rock


3.11
Wrocław, Liverpool, ul. Świdnicka 37
Bilety:

65zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,275.html)

70 zł (Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat, klub)

75 zł (w dniu koncertu)

https://www.facebook.com/events/1665821420299523/
Organizator: PW Events

 


SHINING (Norwegia) metal awangardowy:

O nich można napisać bardzo dużo. Bo rezydujący w Oslo Shining to zespół, po którym można zawsze spodziewać się czegoś niespodziewanego. Dowód? Proszę bardzo. W najdłuższy dzień 2015 roku, czyli przesilenie czerwcowe, 21 czerwca, Jørgen Munkeby, Håkon Sagen, Eirik Tovsrud Knutsen i Tobias Ørnes Andersen zagrali koncert na wysokiej na ponad 700 metrów skale, mając dosłownie parę metrów za sobą przepaść. Są zapisy wideo z tego wydarzenia. Jeśli ktoś ma lęk wysokości, przestrzeni, może lepiej, żeby nie oglądał… A zagrali, jak zwykle, genialnie! Shining słynie z paru rzeczy, w tym z kapitalnych koncertów.

Kapela Jørgena Munkeby'ego gościła u nas niejednokrotnie i zawsze przyjmowana była entuzjastycznie. Najwyraźniej genialnie zwariowana muzyka Norwegów, w której są i black metal, i free jazz, i fusion, i elementy progmetalowe oraz różnorakie eksperymenty dźwiękowe, idealnie trafia w gusta, zwariowanych przecież, Polaków.

Shining wysoko cenią w Norwegii. Kilka lat temu dostali w ojczyźnie muzyczne stypendium od panelu ekspertów, składającego się z muzyków A-Ha, tak, tego od "Take On Me". Norweska formacja ma na koncie sześć albumów, w tym arcydzieło "Blackjazz" (pierwsza dziesiątka notowań płyt w krainie fiordów), a także "One On One", który to album wciąż promuje. Ale spokojnie, na koncercie nie zabraknie kompozycji z wcześniejszych płyt.

http://www.shining.no/

https://www.facebook.com/shiningnorway

https://www.youtube.com/watch?v=ILTtbeK6jPw

 

CALIGULA’S HORSE (Australia) progresywny rock

https://www.facebook.com/caligulashorseband

http://www.caligulashorse.com/

Caligula’s Horse, A Gift To Afterthought: https://youtu.be/bVvOPSupIsg

 

JACK DALTON (Norwegia) hardcore/rock

https://www.facebook.com/jackdaltonband

http://www.indierecordings.no/jackdalton

Jack Dalton, Inherit Repetition: https://youtu.be/nFEiYEceiFM

news

Blaze Bayley

Blaze Bayley

Dawny frontman Iron Maiden, Blaze Bayley zagra we wrocławskim Liverpoolu 27 maja 2015!Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż)/ 50 zł (w dniu koncertu) dostępne są w sieci od 25 marca.http://klub-liverpool.8merch.com/blaze_bayley_chainsaw_spatial-id5933Blaze Bayley, były wokalista legendarnego zespołu metalowego Iron Maiden. Blaze nagrał z Iron Maiden dwie płyty: The X Factor (1995) oraz Virtual XI (1998).

Po odejściu z Iron Maiden rozpoczął solową karierę.www.blazebayley.net

www.facebook.com/officialblazebayley?fref=ts


Na scenie Blaze'owi towarzyszyć będą muzycy z formacji Absolva.Support:

Horda Spatial swą epidemie muzyczną rozsiewa już 5 lat.

Choroba przyjęła formę Dark Doom Melodic Death Metal.

Spatial w karcie choroby ma wpisane demo "Empire" 2012 oraz pełny album "Silence" z 2014 roku zdiagnozowany w szpitalu psychiatrycznym na Ukrainie Metal Scrap Records.

Jedną z operacji sfilmowała grupa filmowców D.A.R. I nazwali ją również Silence link poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=N5ar0WlyRs4https://pl-pl.facebook.com/hordaspatial


http://www.spatialofficial.pl/

news

Turbo


alt

https://www.facebook.com/events/1582136522031774

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. Wówczas TURBO występowało jako kwartet. W czerwcu tego samego roku, we wrocławskim studiu radiowym, został zarejestrowany debiutancki materiał w postaci pięciu utworów, z których dwa „W środku tej ciszy” oraz „Byłem z tobą tyle lat” ukazały się na pierwszym singlu. Pierwszy koncert odbył się 23 kwietnia 1980 roku w studenckim klubie, TROPS w Poznaniu, następny na „MIĘDZYNARODOWEJ WIOŚNIE ESTRADOWEJ” również w Poznaniu. Po świetnie przyjętym występie TURBO zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „JAROCIN 80″.

Pod koniec 1980 roku ,zrealizowano kolejną sesję nagraniową rejestrując utwory: „Śmiej się błaźnie”,  „Taka właśnie jest muzyka”, „Jeszcze jeden papieros” oraz „Fabryka keksów”.Ten ostatni utwór, autorstwa Zbigniewa Hołdysa stał się pierwszym  dużym  przebojem zespołu .Od początku TURBO oscylowało w kierunku hard rockowym, biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. Jednocześnie cały czas udawało sie grupie zachować własny, charakterystyczny styl.

W 1982 roku skrystalizował się pierwszy w miare stabilny skład zespołu. Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (voc.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne „Dorosłe dzieci”, które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty TURBO wydanej przez POLTON.Utwór „Dorosłe dzieci” stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów 1982 roku, ale i całej polskiej muzyki rockowej.

W 1983 debiutancka płyta długogrająca „DOROSŁE DZIECI” stała się dużą sensacją. Niezwykłe nowatorstwo aranżacyjno-kompozytorskie i wielka bezkompromisowa energia wyniosły „TURBO” na szczyt sławy. Inne wielkie przeboje z tego okresu to „Ach, nie bądź taki śmiały”, „Pozorne życie”, „Coraz mniej”, „Szalony Ikar”.

W 1983 roku w lipcu do zespołu dołącza basista Bogusz Rutkiewicz  a w 1984 roku perkusista Alan Sors. Jak okazało się po latach był to najlepszy wówczas i  już dziś określany jako ,,legendarny” składu TURBO.

W 1985 roku nakładem Klubu Płytowego „RAZEM” ukazuje się drugi longplay zespołu pt: „SMAK CISZY”. Poza utworem tytułowym znalazły się tam również lansowane na listach przebojów „Już nie z Tobą”, „Cały czas uczą nas” oraz „Wszystko będzie OK”. Do dwóch pierwszych utworów zostały zrealizowane teledyski a utwór ,,Smak ciszy”i ,,Jaki był ten dzień” stały sie kolejnymi wielkimi przebojami. Na płycie widać było rozwój zespołu. Twarde brzmienie, dobre rockowe kompozycje, świetne gitarowe solówki umacniają pozycję zespołu na polskim rynku muzycznym. Zespół zostaje zaproszony min.do występu na festiwalu „ROCK ARENA” gdzie wystapil z całą polska czołówka rocka oraz zachodnimi zespołami: „HANOI ROCKS” i „PRETTY MAIDS”. Zespół dużo wówczas koncertował i występował robionych z dużym rozmachem programach-koncertach telewizyjnych.

W 1986 roku wychodzi płyta , uważana przez krytyków i fanów za najlepszą i  najważniejszą „heavy metalową” płytą lat 80-tych w Polsce, „KAWALERIA SZATANA”. Płyta  była  dla zespołu i polskiej muzyki heavy metalowej wielkim przełomem. Nowoczesny, ultra profesjonalny Heavy Metal przynosi zespołowi absolutne przewodnictwo na krajowym „heavy metalowym” rynku. Zespół otrzymuje wiele propozycji koncertowych na dużych festiwalach! (m.in. „METALMANIA 86″, „ROCKOWISKO 86″),w niczym nie odstając od występujących na festiwalu zachodnich gwiazd typu Killer czy Alaska. Od tego momentu Turbo w szybkim tempie zdobywa coraz liczniejsze rzesze fanów, podpisuje kontrakt z „Metal Mind Produtions” oraz wspólnie z TSA i Katem zostaje uznany „wielką trójcą” polskiego metalu.

Rok 1987 to występ na kolejnej „METALMANII 87” wspólnie z takimi gwiazdami „heavy metalu” jak: „HELLOWEEN”, „RUNNING WILD”, „OVERKILL”. W tym też roku wychodzi nowy rewelacyjny krążek grupy pt. „OSTATNI WOJOWNIK”. Ostry, oszalały thrash metal otwiera zespołowi drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową „NOISE RECORDS”, najważniejszą wytwórnią metalową w Europie . Kontrakt przez polskie media określany „kontraktem stulecia”, doprowadza do wydania anglojęzycznej wersji „OSTATNIEGO WOJOWNIKA” pt. „LAST WARRIOR”. Płyta ukazuje się na całym świecie i zostaje bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną m.in. „Kerrang”, Metal Hammer”, „VOX” i „Metal Blade”. Porównanie „TURBO” ze startującą wówczas brazylijską „SEPULTURĄ” i oceny nie niższe w recenzjach niż płyt ,,Judas Priest”" czy ,,Iron Maiden”"  przyniosło zespołowi niemały splendor. Po kolejnej „METALLMANII 88″, gdzie „TURBO” występuje z takimi sławami jak „RAGE” czy „KREATOR”, zespół, wyjeżdźa na drugą już (pierwsza w 1987r) miesięczną trasę po Czechosłowacji.Odbywa tam serię koncertów na stadionach u boku czeskiej legendy metalu ,,CITRON”.Zaraz po powrocie ,zostaje zaproszony do odbycia wspólnej trasy po Węgrzech z ówczesną mega gwiazdą  „KREATOREM”. Było to ogromne wyróżnienie dla zespołu który stał się wizytówką polskiego metalu. Potwierdzają to entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w Europie środkowej – JAROCIN 87 oraz JAROCIN 88. Zaczynające się w nocy koncerty dla 20 tysięcznej publiczności, z licznymi bisami kończyły się nad ranem gruntując pozycję TURBO.

W 1988 roku wychodzi  koncertowa płyta zespołu, pt. „ALIVE”. Płyta, która jest zapisem koncertu z „metalowego” festiwalu „METALMANIA 87″, udowadnia przynależność „TURBO” do światowego grona bandów spod znaku „młota!”. Niestety problemy zespołu z paszportami, brak w związku z tym dyspozycyjności itp., doprowadza do zerwania kontraktu z wytwórnią NOISE i nie dochodzą do skutku pierwsze za żelazną kurtyną koncerty min. z Slayerem i Sepulturą.

Rok 1989 to kolejny album pt. „EPIDEMIC”, który wychodzi nakładem włoskiej firmy płytowej „METALMASTER” i kolejne koncerty w całym kraju, a także ukazanie się płyty „A Live!” (Tonpress). Nastąpiły również bardzo istotne zmiany personalne. Grupę opuścił Bogusz Rutkiewicz, a na jego miejsce wszedł Robert Friedrich (lider początkującego wówczas „Acid Drinkers). Niedługo później zespół opuszcza Grzegorz Kupczyk i Andrzej Łysów.Na zlecenie TVP, TURBO realizuje muzykę do filmu Andrzeja Szczygła „Red Inter Show”, traktującego o powstaniu i upadku ustroju komunistycznego.

W 1990 na festiwalu w Jarocinie Turbo pojawia się już jako kwartet. W 1990 roku, już w nowym składzie, wychodzi kolejny znakomity album (niestety tylko jeden) pt. „DEAD END” w kolejnej zachodniej wytwórni płytowej „MUSIC FOR NATION” w Londynie. Jest to najcięższy materiał, jaki powstał w tamtych latach w Polsce. Zespół znalazł się w znakomitym towarzystwie takich sław jak: „EXODUS”, „DESTRUCTION”, „METALLICA”, ”SLAYER”, „VENOM”, „VOIVOD”, „CELTICFROST”, „HELLOWEN”, „AGENTSTELL”, „SODOM”, „ANTHRAX”, „DEATH”, „DEATH ANGEL” i wiele innych. Nagrania z tej płyty znalazły się również na krążkach z serii „SPEED KILLS” wydanych przez „MUSIC FOR NATION”. Dla „TURBO”, które  miał się rozpocząć nowy „światowy” etap w karierze,przygotowana była trasa po Europie z zespołem „EXODUS” – 46 koncertów.Niestety  z niewiadomych do dziś przyczyn nie odbyła się.Za to odbył się jedyny wówczas koncert za żelazna kurtyną w Wiedniu.

W 1991 roku „TURBO” zagrało jeszcze trzy koncerty z gigantem metalu, jakim była już „SEPULTURA”. Brak spodziewanych dalszych rezultatów promocyjnych ze strony wytwórni METAL MIND PRODUCTIONS spowodował rozpad „TURBO” w połowie 1991 roku. W 1992 roku wychodzi ostatnia płyta TURBO w latach 90-tych pt. „ONE WAY”.

Przymiarki do reaktywowania zespołu trwały od 1993 roku, nie przynosząc jednak żadnego efektu. W tym czasie muzycy udzielają się min.w zespołach Non Iron, Kazik Na Żywo.

W 1994 roku dochodzi do spotkania muzyków ze starego składu „TURBO”, na którym to zostaje podjęta oczekiwana przez fanów decyzja o reaktywowaniu grupy w legendarnym składzie.

16 września 1995 roku odbył się pierwszy po latach występ  TURBO, który miał miejsce w Poznaniu, podczas koncertu „Back to School”. Znakomite przyjęcie ponad dwu tysięcznej publiczności sprawia, że z dniem 1 stycznia 1996 zespół TURBO postanawia wznowić działalność w swoim najmocniejszym składzie: Grzegorz Kupczyk (voc.), Wojciech Hoffmann (git.), Bogusz Rutkiewicz (bas) Tomasz Goehs (perk.)oraz nowy członek zespołu: gitarzysta Marcin Białożyk . Od początku 1996 roku zespół gra pojedyncze koncerty, a 23 lutego rejestruje materiał na planowaną płytę koncertową podczas koncertu „Giełda – Live” w studiu radiowym Radia Merkury w Poznaniu. Płyta jednak do dziś nie ukazała się.

W tym czasie Turbo udziela się bardzo okazjonalnie, muzycy zajęci byli też innymi projektami muzycznymi.Ten stan trwał do 1999 roku.

Wówczas to,  MMP wznawia całą dyskografię zespołu na CD, w tym też roku zespół został zaproszony do udziału w kolejnej edycji Metalmanii. Koncertem na międzynarodowych festiwalach „METALMANIA 1999” oraz „TRASHEEM ALL FESTIWAL 2000” TURBO powala publiczność swoją „młodzieńczą” energią i jak przed laty najwyższym poziomem wykonawczym. Zachęceni muzycy zaczynają pracę nad premierowym materiałem na swoją nową i pierwszą od ponad dziesięciu lat (w  tym składzie) płytą.W związku z tym zespół podpisuje kontrakt Z METAL MIND PRODUCTION. Zespół odbywa wówczas pierwszą od lat trasę koncertową po największych miastach w Polsce,  a towarzyszył mu jako gość specjalny  inny gigant metalu VADER.

Płyta pt. „AWATAR” ukazuje się w maju 2001 roku. Album zaszokował postępem jaki muzycy poczynili w swojej edukacji muzycznej. Fani dostali rewelacyjnie i nowocześnie zrealizowany album. Muzycy udowodnili, iż są w stanie nadal grać i to bardzo nowocześnie. Udowodnili również, ze nie „zjadają własnego ogona”. Płyta ta zyskała uznanie większości redaktorów różnych czasopism muzycznych i krytyków muzycznych. Za „AWATAR” zespół dostał też nominację do FRYDERYKÓW 2002, została również PŁYTĄ ROKU 2001 w METAL HAMERZE a  ,,Upiór w operze” najlepszym utworem roku. Również fani w większości przyjęli tę płytę z zadowoleniem. Płyta ukazała się także w Niemczech, Francji, Japonii, Holandii i USA. Do utworu „ARMIA” został również nakręcony teledysk.

Rok 2003 to kolejny  pracowity rok, zespól zawitał też min na bardzo udany koncert do Paryża.

16 grudnia 2003 roku, podczas koncertu w poznańskim klubie BLUE NOTE, TURBO zarejestrowało akustyczny materiał, który ukazał się niedawno jako samodzielna płyta w dyskografii zespołu.

W styczniu 2005 roku ukazuje się kolejna płyta w dorobku zespołu TURBO pt: „TOŻSAMOŚĆ”. Materiał jest powrotem do klasycznego, rockowo metalowego stylu grupy z połowy lat 80-tych. Płyta zdobywa duże uznanie zarówno u fanów jak i krytyków muzycznych w Polsce. Według prestiżowego czasopisma GITARA I BAS zostaje najlepszą gitarową płytą w Polsce za rok 2005 w kategorii „hard and heavy”! Promocję materiału TURBO rozpoczęło udziałem w METALMANII rejestrując również materiał na pierwsze samodzielne DVD zespołu, które uświetniło 25 rocznicę powstania zespołu. Materiał ukazał się na początku 2006 roku nakładem firmy METAL MIND. Na zaproszenie TVP, TURBO wystąpiło no FESTIWALU JEDYNKI SOPOT 2005 wykonując z orkiestrą Wiesława Pieregorulki swój największy przebój „Dorosłe Dzieci”.

W kwietniu 2007 roku, zaraz po trasie koncertowej ,METAL MARATHON” z zespołu odszedł Grzegorz Kupczyk.Na jego miejsce przyjęty został wokalista Tomasz Struszczyk, z nim w składzie zespół obecnie koncertuje. Wiosną 2008 roku zarejestrowano z nowym wokalistą w nowej wersji utwór ,,Szalony Ikar ” który gości obecnie w wielu stacjach radiowych.2 września 2008 roku wychodzi długo oczekiwany  box 13 płyt ,,Turbo Anthology 1980-2008″ z wszystkimi oficjalnymi albumami zespołu oraz wieloma nigdy wcześniej nie publikowanymi nagraniami.

W kwietniu 2009 po powrocie z koncertów w Niemczech  zespół rozpoczął nagrywanie kolejnej płyty ,,Strażnik Światła” której premiera odbyła się jesienią 2009 i została uznana za najlepszą płytę zespołu od wielu lat. Płyta ta została kolejnym albumem zespołu nominowanym do FRYDERYKÓW 2010.

Zespół oprócz wielu koncertów, miał okazję zagrać rownież na prestiżowym, transmitowanym przez tv na żywo koncercie ,,Droga do wolności” wraz z plejadą najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka.

Rok 2010 był rokiem jubileuszu 30-lecia powstania zespołu i został uczczony przez zespół ogólnopolska trasą koncertową z finałowymi koncertami w Warszawie i Poznaniu. W tym ostatnim mieście w koncercie uczestniczyli byli członkowie zespołu.Był to też rok wzmożonej działalności koncertowej, w tym trasa z koncertami w wersji akustycznej. Rok 2011 to dalsze koncerty oraz zmiana na stanowisku perkusisty. Po latach wrócił do zespołu Mariusz Bobkowski, który już grał w 2001-2002 roku w zespole. W tym składzie zespół przygotował materiał na koleją płytę „Piąty Żywioł” która osiągnęła czołowe miejsca na listach sprzedaży płyt w Polsce a zespół TURBO zdobył czołowe miejsca w rankingach i podsumowaniach najbardziej prestiżowych magazynów i portali w Polsce za rok 2013.

W ramach promocji albumu TURBO dało niezliczoną ilość koncertów w kraju, jak również dwa doskonale przyjęte występy na Muskelrock Festival (Szwecja) i Headbangers Open Air w Niemczech. Klasę koncertową zespołu doskonale potwierdza kolejne wydawnictwo DVD „In The Court Of The Lizard” (premiera w październiku 2014 nakładem MMP) ukazujące zespół Wojciecha Hoffmana w szczytowej formie estradowej.

Od maja 2014 roku szeregi TURBO zasilił nowy gitarzysta Krzysztof „Tercjusz” Kurczewski.

Obecna trasa TURBO związana jest z obchodami 35-lecia istnienia zespołu.

Zespół występuje w składzie:

Tomasz Struszczyk – wokal
Wojciech Hoffmann – gitary
Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa
Krzysztof „Tercjusz” Kurczewski – gitary
Mariusz Bobkowski – perkusja

TURBO w sieci:

http://turbo.art.pl/
https://www.facebook.com/Turbo.Band.official

news

Sylwester 2014 /2015

SĄ JUŻ BILETY NA SYLWESTRA 2014 / 2015

PROMOCJA DO 6.XII. !!!

Zapraszamy na imprezę sylwestrową w klubie Liverpool we Wrocławiu. To miejsce, które słynie od lat ze świetnych imprez i wyjątkowej muzyki.

Najlepsze dźwięki zabrzmią również w tę szczególną noc.

Do zabawy poderwą Was niezapomniane hity z lat 70, 80 i 90, rockowa klasyka, czyli menu z cyklicznej imprezy Zielonego: "Back to the 80's".

Muzyczny wehikuł czasu który przenosi wszystkich uczestników w epicentrum świetnej zabawy przy sprawdzonej muzyce.

Uwaga - ilość miejsc ograniczona !!!

Bilety do nabycia w klubie.

W cenie biletu na miejsce siedzące wliczony jest poczęstunek: szampanem (butelka na 4 osoby).

Bilety (dla 1 osoby) w przedsprzedaży są w cenach:

50 PLN do 6.12 / 60 PLN od 6.12- miejsca siedzące przy stołach i lożach

40 PLN - miejsca stojące (niewielka ilość)

Od 6.12 bilety na miejsca siedzące będą w cenie 60 PLN.

Więcej informacji można uzyskać w Klubie lub pod adresem mailowym:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub pod telefonem: 502 840 406


alt

news

DZICZ 2014


alt

FURIA – black metal – www.let-the-world-burn.org
WITCHMASTER – black/thrash metal – www.witchmaster.pl
THY WORSHIPER – pagan metal – www.thyworshiper.com
ROGI – one man army of doom – www.cultofrogi.com

Start: 19:00, bilety: 40zł (przedsprzedaż)/45zł (w dniu koncertu)
dostępne w: Liverpool, Rocky Shop, Pagan Records
Informacje na FB: http://fb.com/paganrecords/events

FURIA – jeden z najważniejszych polskich zespołów BM ubiegłego dziesięciolecia i najbardziej znany twór kolektywu LTWB. Najnowszy krążek nosić będzie tytuł ‘Nocel’ i ukaże się 16 października 2014 za pośrednictwem Pagan Records. Album dostępny będzie jako klasyczny CD oraz pod koniec roku winyl, a także w wersji digital. Oni bełkoczą ponuro. I zieją metanem.
‘Zamawianie drugie’ z płyty ‘Nocel’: http://youtu.be/PmEptCUqYg0


WITCHMASTER – niewątpliwie najbardziej obskurny i obsceniczny black/thrash metalowy zespół powstały na polskiej ziemi. Sceniczna Bestia o czterech głowach - Kali, Reyash, Bastis i Inferno – muzyką zabija księdza w pięć, a pozera w trzy sekundy. Dzicz 2014 to okazja do promocji pierwszej od pięciu lat płyty ‘Antichristus Ex Utero’. Jej premiera 28. października, nakładem francuskiej Osmose Productions.
Trailer ‘Antichristus Ex Utero’: https://www.youtube.com/watch?v=9e2v1cNtXT0THY WORSHIPER – tribal metalowy zespół pochodzący oryginalnie z Wrocławia, a od 2005 roku działający w Dublinie. Materiałem demo ‘Tym z Krainy Cieni’ z 1995 roku zwrócili uwagę, wówczas prężnie działającej, wytwórni Morbid Noizz i rok później zaowocowało to wydaniem debiutanckiej płyty. ‘Popiół (Introibo ad Altare Dei)’ to po dziś dzień jeden z najlepszych polskich albumów w tym gatunku. W ubiegłym roku, nakładem Pagan Records, ukazał się świetnie przyjęty krążek ‘Czarna Dzika Czerwień’.
Trailer ‘Czarna Dzika Czerwień’: http://youtu.be/RJu97hgqZo4ROGI – one man army of doom, jak określa swój projekt Bartek Rogalewicz, były gitarzysta awangardowo-grindcore'owej supergrupy NYIA. ROGI to jedna osoba grająca jednocześnie na perkusji i skrajnie przesterowanej gitarze, w towarzystwie opętańczych krzyków. Ogień, który koi to, czego nie dostrzegają leki.
‘Że nikt tam nie był’ z EP ‘Martwc’: https://www.youtube.com/watch?v=zKdNuAZ9Eeo

news

KADAVAR + Picturebooks

alt

Trio z Berlina poruszające się w klimatach 70’s rocka i wczesnego doom metalu – pojawi się na dwóch koncertach w naszym kraju. W połowie października zapraszamy do wrocławskiego klubu Liverpool (14.10.) oraz warszawskiej Hydrozagadki (15.10.). Muzyka Kadavar to istny wehikuł czasu, powrót do psychodelicznych lat 70., butów na koturnach i skrupulatnie wyprasowanych w kant dzwonów.

Już pierwsze nagrania Niemców, z 2012 roku, rzuciły na kolana fanów solidnych, pływających hard rockowych riffów a’la Black Sabbath czy Pentagram. Klasyczny doomowy sznyt z domieszką psychodelii wczesnego Hawkwind okazał się receptą na spory sukces. Nie trzeba było czekać długo, by zobaczyć Kadavar u boku największych przedstawicieli gatunku jak Saint Vitus, Electric Wizard, Pentagram czy Sleep.
Krótko po zakończeniu trasy koncertowej w 2012 roku, trio zabrało się do pracy i w ciągu kilku tygodni przygotowało piosenki na "Abra Kadavar". "Piosenki są bardziej zróżnicowane, więcej w nich spontaniczności. Chcieliśmy oddać na płycie energię naszych koncertów, dlatego wszystko rejestrowaliśmy w studiu na setkę, ze wzmacniaczami odkręconymi na full" – zapewnia perkusista Tiger, w którego studiu odbyła się sesja nagraniowa.
Płyta ‘Abra Kadavar’ ukazała się nakładem jednej z największych wytwórni rockowo-metalowych na świecie – Nuclear Blast – i zebrała entuzjastyczne recenzje również w Polsce.

Onet Muzyka: 8,7/10
Gitarzysta: 8/10
Blabbermouth: 8/10
T-Mobile Music: 8/10

Kadavar – ‘Doomsday Machine’ (z płyty ‘Abra Kadavar’):
http://www.youtube.com/watch?v=L2SdzgPj3_o
Kadavar – ‘Come Back Life’ (z płyty ‘Abra Kadavar’):
http://www.youtube.com/watch?v=4xgi91s7zf8


14.10. | Start: 20:00

Bilety:

- promocyjna cena 49 zł tylko na http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,180.html

- 59zł (przedsprzedaż)

- 69zł (w dniu koncertu)

dostępne: Ticketpro, Eventim, eBilet sklepy Media Markt i Saturn 

kolekcjonerskie: Liverpool, Ivar Rocky Shop, De’Molika

news

ADVENTVS TOUR 2014

altADVENTVS TOUR 2014

Devilish Impressions (Opole, Białystok) – Experimental Black Death Metal

Coprolith (Finlandia) – Blackened Death Metal

Soulless Carnage (Warszawa) – Blackened Death Metal

Lilla Veneda (Wrocław, Opole) – Modern Death Black Metal

Shodan (Wrocław) – Progressive Death / Thrash Metal

Adres klubu: 50-029 Wrocław, ul. Świdnicka 37

Bilety: 20/30

Otwarcie: 19.00

DEVILISH IMPRESSIONS – Experimental Black / Death Metal (Opole, Białystok)

https://www.facebook.com/devilishimpressions

Albumy zespołu, entuzjastycznie przyjęte przez media i fanów na świecie, a także koncerty w Europie u boku m.in. BEHEMOTH, MARDUK, DISMEMBER, SATYRICON, MOONSPELL, GORGOROTH, OVERKILL, DARK FUNERAL, CARPATHIAN FOREST, ENSLAVED, SAMAEL sprawiły, iż zaczął być postrzegany jako znacząca siła na mapie europejskiej muzyki ekstremalnej. Po kilkuletniej nieobecności na scenie grupa w 2012 roku powróciła z trzecią w swej dyskografii płytą ’Simulacra’. Nominowana do nagrody Metal Storm Awards 2012, jednego z największych na świecie portali muzyki metalowej, uplasowała się w czołówce najlepszych płyt w kategorii Best Melodic Black Metal / Metalgaze Album 2012. W ramach jej promocji zespół pojawił się m.in. na festiwalach Hard Rock Laager, Carpathian Alliance Metal Festival, Brutal East, Castle Party, Wave Gotik Treffen oraz MetalFest Open Air. Zagrał także miesięczną trasę w Krajach Bałtyckich, Rosji i krajach Europy Wschodniej.

Podczas trasy Adventvs Tour 2014 zespół zaprezentuje utwory z płyt ’Simulacra’ i ’Diabolicanos’ oraz premierowe kompozycje z ’Adventvs’. Będzie to pierwszy po 6 latach koncert zespołu we Wrocławiu!!!

Utwór ’Icaros’ z płyty ’Simulacra’ (Europe / North America - Lifeforce Records; Poland – Icaros Records; Russia & CIS – MSR Productions) do posłuchania tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=VQu6UIsYluw

COPROLITH – Blackened Death Metal (Finlandia)

https://www.facebook.com/coprolithmusic

Zespół Coprolith powstał w 2001 roku w miejscowości Porvoo (Finlandia). Swoją twórczość określa jako Blackened Death Metal, łącząc w niej elementy surowego black metalu z domieszką medyjnego death metalu.

Po wypuszczeniu na świat kilka materiałów demo oraz Ep, w 2010 roku nakładem Violent Journey Records ukazuje się debiutancki album grupy zatytułowany ’Cold Grief Relief’. Naszpikowany ogromną dawką melancholii i szaleństwa spotkał się ze znakomitym przyjęciem fanów i mediów z całego świata.

W ramach jego promocji zespół pojawił się na kilku trasach oraz festiwalach na terenie Europy, Skandynawii, Krajów Bałtyckich, a nawet w Chinach. W swoim dorobku Coprolith ma koncerty u boku m.in. DEICIDE, LAMB OF GOD, ARCH ENEMY, TEXTURES, DEN SAAKALDTE, GORGOROTH, TRIPTYKON i wielu innych.

W marcu br. miała miejsce premiera drugiej płyty zespołu, zatytułowana ’Death March’. Pochodzący z niej singiel ’Life=Disease’ można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch?v=3-KpZFO87KQ

Ten sam utwór po remisksie i remasteringu do posłuchania tutaj: www.youtube.com/watch?v=I4ujnHQWUFU

SOULLESS CARNAGE – Blackened Death Metal (Warszawa)

https://www.facebook.com/SoullessCarnage

Grupa Soulless Carnage swój oficjalny początek datuje na kwiecień 2012 roku. Aktywność koncertową rozpoczęła w maju 2012 supportując zespoły takie jak Sphere, Hellspawn, Blaze of Perdition, Christ Agony, Feto In Fetus, Hyperial i wiele innych. Z początkiem 2014 roku światło dzienne ujrzało pierwsze wydawnictwo zespołu zatytułowane ’From The Remains To Heaven’, EP zawierające 5 utworów, łącznie nieco ponad 20 minut death metalowych brzmień podkreślonych nutą black metalowego chłodu.

Teledysk do promującego Epkę utworu ’Eyesore’s Eye’ można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Rak0PaT47Nk

LILLA VENEDA – Modern Death Black Metal (Wrocław, Opole)

https://www.facebook.com/pages/LILLA-VENEDA/158796270853003

Idea powstania zespołu narodziła się w okolicach 2006 roku. Po szeregu zmian personalnych, w 2010 roku grupa wydaje Ep ’Black Aeon’, która zbiera pochlebne recenzje w podziemiu. Zespół od listopada 2012 roku promuje wydany własnym sumptem debiutancki album “Diagnosis”. Zagrał już u boku m.in. Decapitated, Lost Soul czy Pandemonium i sukcesywnie podbija serca nowych słuchaczy.

Utwór ’The Black Faced Titan’ z płyty ’Diagnosis’ do odsłuchania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=wnsOn0KWtO8

SHODAN – Death Metal (Wrocław)

https://www.facebook.com/Shodanband

Zespół powstał w 2013 roku we Wrocławiu z inicjatywy muzyków grup Extinct Gods oraz Deadpoint. Muzyka Shodan to unikatowa mieszanka Death i Thrash Metalu z elementami symfonii i progresji. Jeszcze w pierwszej połowie 2014 roku grupa planuje wydanie debiutanckiej EPki, nad nagraniami której czuwał Paweł Ewertowski.


news

Bewitching The Polonia 2014: MOROWE, MORD’A’STIGMATA, THAW


W połowie lutego startuje trasa Bewitching The Polonia, która wstrząśnie publicznością biało-czerwonej wyspy w środku Europy. Na siedmiu koncertach zaprezentują się trzy zakapturzone zespoły, od kilku lat kierujące krajową scenę w najbardziej niezbadane rejony niskiego stroju, oparów absurdu i po-metalu w stylu ciemności.

Thaw zebrał laury za debiut, Mord’A’Stigmata swoim trzecim albumem poruszyło trzewia tym tolerancyjnym, jak i ortodoksom, a już niedługo nadejdzie On, a w zasadzie Jego przekaz zaklęty w kolejną podróż szaleńca. Najnowsze dzieło Morowe pt. ‘S’ ukaże się w połowie stycznia nakładem Witching Hour. Piekło, labirynty i diabły jadą.


alt27.11 - TURBO, SteelFire, Crimson Valley

alt

godz.: 19.00, wstęp: 30 / 40 zł

28.11 - DEPECHE MODE Party

alt

godz.: 19.00, wstęp: 5 zł

05.12 - BACK TO THE 80's

alt

godz.: 19.00, wstęp: 5 zł